Ravimikarbike :)

 Tere ilusat hommikut!

Mõtlesin, et näitan enne tööpäeva algust oma ravimikarbikest. See on hea sellepärast, et kui näiteks kell 13 päeval tekib mõte: "Võtsin ma täna või ei võtnud? Oma ravimeid.", siis saab minna oma karbikese juurde ja vaadata, kas tänase päeva hommikune lahter on tühi või on seal ravimid veel sees.

Ravimite korrapärane võtmine on oluline ka raviarstile, sest kui on mingeid kõikumisi, peab ta teadma, miks ravi näiteks praegu ei toimi. Et kui pole korralikult võtnud, võib see olla üks põhjustest. Ja kui ütled, et oled korralikult võtnud, aga on suuremaid kõikumisi, on arstil selle info pealt hea raviskeemi muutma hakata ja ta ei tee seda sel juhul "põhjuseta".

Ravimikarbikest saab täita korra nädalas. Mina teen seda iga pühapäeva õhtul. Mulle sobib selline karbike kõige paremini, sest ma võtan ravimeid kaks korda päevas.

Minul praegu natukene muutus raviskeem. Võeti üks antipsühhootikum ära, ja lisati juurde üks meeleolustabilisaator. Ma kahjustasin oma aju kahe aasta jooksul kaks korda, ühtede "protseduuride" käigus, mis kutsisid esile haigushooge. Ja aju sai nii kõva paugu, et nüüd jookseb siin juba kolmas aasta tugevat ebastabiilsust. Juba on palju parem ja mul on lootust rohkem, et me saame ikkagi korda selle asja. 

Algas kõik see 2022 septembris. Teadvustamine minul toimus 2024 maikuus. Ja alates sellest ajast oleme püüdnud õiget ravi leida mulle. Seekord sain peale sellise päris harcore ravimi, mida väga kergelt fertiilses eas naistele välja ei kirjutata. Ma parem ei hakka ennast kurssi viima selle ravimi omaduste ja kõrvaltoimete listiga, vaid usaldan protsessi ja lasen sellel oma töö ära teha. Olles ise samal ajal tubli oma asjades, et aidata kaasa stabiilsusele. Hetkel see kõik mis ma sisse söön ja saan, ma ei taha teada ka mitte midagi. Pole mõtet ennast frustratsiooni viia. Pigem võidelda stabiilsuse nimel, et saaks kiiremini tagasi minimaalsetele doosidele, nagu oli enne neid aju kahjustavaid "protseduure". 

Kõrvaltoimete list on alati väga pikk ja jahmatav. Ma ei loe neid enam. Kui midagi tekib mul endal, annan teada lihtsalt arstile ja tema saab otsustada, kas jätkame või ei. Hetkel ma olen kõndiv keemialabor ja ma pole kuigi õnnelik selle üle. Aga ma tean ennast, üks, ja kaks, ma tean oma raviarsti võimekust. Saame kindlasti sama tulemuse, mis enne neid lollusi oli.

Mul põhiline kõrvaltoime, mis on täiesti püsiv kõrvaltoime, on see kätevärin ja füüsilise pingutuse korral tugev värisemine ka kehas. Näiteks kui autoga sõidan ja olen mäe jalamil, siis jalga pedaalil hoides kaua hakkab see tõmblema ja raske on siduriga mängida, et kohalt minema saada. Proovisin nii, et olen tooliga roolile võimalikult lähedal, aga ikkagi lahendusena on lõppkokkuvõttes manuaalilt üleminek ainult automaadile, ja tehagi automaadi load. Poes ka kui sõrmuseid proovin, siis müüjad vaatavad seda värisemist. Maniküüris-pediküüris alati ütlen ette, et see on mul ravimitest ja sellega peab arvestama protseduuri ajal. Vahel inimesed arvavad, et mul on nii suur ärevus lihtsalt :D


Teen täna pärast tööpäeva kokkuvõtva postituse "Hüpomania/mania kogemuspõhine tegevuskava". Need punktid, mis ma tõin eelnevates maniat puudutavates postitustes välja, kandsid mul vilja tugevalt ja ma sain tagasi normaalsesse skaalasse oma meeleolu. Hetkel on mul kinnistamisfaas, mille lisan ka postitusse. Et kui korda saab, ei saa hakata kohe paugutama, vaid seisund on vaja ka kinnistada.



Ilusat päeva soovides
Karmen

Comments

Popular Posts