Hüpomania/mania kogemuspõhine tegevuskava

 See, mis ma kõik nüüd kirja panen on sihuke... sõltub, mis "meeleolu skaalal" inimene on ja teine asi, kas ta tunnistab endale, et tema ajutegevus on väga aktiivne. ESIMENE ASI, mida ALATI teha, on arstiga ühendust võtta, kui on olukord muutunud ebastabiilseks. Aga oletame, vastuvõtuni on aega, nagu mul oli, aga teadvustamine on juba ära toimunud, siis mina toimisin seekord selliselt.

  • Meeleolupäeviku pidamine: tabelis on kaardistatud töötunnid, õppimisele kuluvad tunnid, menstruatsioonitsükkel naistel, kehakaal, unetunnid, ravimite võtmine, trenn, füüsilised haigused, puhatud tunnid, meeleolu tase skaalal (depressioon) -5 kuni +5 (mania). Pildi meeleolupäeviku näidisest leiad minu selle postituse lõpust.
  • Kaardistada oma energia ressursside jagunemine. Ehk teha nimekiri kõigest, kuhu praegu energia kulub ja kas on tulnud midagi viimasel ajal juurde. Seejärel prioritiseerida nimekirjas olevad kohustused ja võimalusel mõni natuke pikema aja peale planeerida. Näite nimekirja võimalikust struktuurist leiad sellest postitusest.
  • Rahaasjad. Soovitan väga vaadata üle viimase aja kulutused ja planeeritud kulutused. Näide tulud-kulud tabelist leiad minu sellest postitusest.
  • Intensiivse treeningu piiramine. Arst ütles mulle selliselt, et režiimi peab hoidma, aga väga lihtne on mania/hüpomania ajal libastuda ja teha liiga palju, seisundit provotseerides. Soovitan meeleolupäevikusse igapäevaselt trennitunnid kirja panna ja vaadata skaalal -5 kuni + 5, et kuidas ka väga intensiivne trenn mõjutab.
  • Infohulga vähendamine. Siin on koht, mille pealt "kokku hoida", sotsiaalmeedia kindlasti. Suhtlemine minul vähemalt tekitab aju üle kuumenemist hüpomania/mania ajal ja lõpuks ma olen nagu Duracell ja väga impulsiivne.
Selline on olnud minu tegevuskava ja täna olen ma +1/+2. Tipp oli +4/+5 ehk mania täitsa. KUI õnnestub tasakaalu tagasi saada selliselt, siis peab arvestama sellega, et on ka stabiliseerimisfaas veel ees. Et ma nüüd siin kohe ei hüppa oma loovprojektidesse uuesti sisse ega hakka trenni paugutama, vaid ma arvan sihuke kuu aega veel olen rahulikumal režiimil. Lisaks vangerdasin natukene koolis ka oma asju ja lõpetan natuke hiljem, kui minu kursus. Õppekorraldusspetsialist oli väga meeldiv ja ütles ka, et tervis ennekõike ja ei tohi üle pingutada, leides mulle natuke individuaalsema variandi, kuidas õppekava läbida. Nii et praegu ma olen igati ratsionaalne ja tasakaalus. 


PS! Ma tahtsin Teiega jagada ühte väga head blogi! MD Ann Leen Mahhov on blogi looja. Tunnen Ann Leeni ka isiklikult ja ma iga kord suu lahti kuulan, mis ta räägib, kui me oleme kokku saanud temaga. VÄGA tark noor Naine. Ja see blogi on tõesti hea. Blogis kajastatud teemad on pigem ikka advanced teemadel, aga ta oskab selle nii arusaadavalt ja loetavalt kirja panna, et lust lugeda. See on inglise keeles, aga kerge lugeda. 

Blogiga saad tuttavaks siin

Ilusat nädalalõppu soovides
Karmen








Comments

Popular Posts